RUN w Kawiarni 1A

8 lutego w Kawiarni 1A redaktor Krzysztof Michalski, (pierwszy Prezes PR w III Rzeczpospolitej) mówił o „Magii radia”. Pan redaktor tak mówi, ze stwarza sam magię, do tego dodając archiwalne, wspaniałe nagrania, których byśmy nigdy nigdzie nie usłyszeli. Więc tylko najważniejsze punkty informacyjne, całość nagrywano dla portalu www. wszechnica org.pl

DZIEŃ CHORÓB RZADKICH

28 lutego 2018 (środa) w godz. 10:00 –16:00 Instytut Biochemii i Biofizyki oraz WO Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i WO Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki zapraszają na mini-sympozjum pt.: "Dzień Chorób Rzadkich: od eksperymentu do leczenia"

Miejsce spotkania - sala E, Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, Pawińskiego 5a,

Wstęp wolny po rejestracji na stronie

https://chorobyrzadkie.evenea.pl/

Nowy sezon Kawiarni naukowej Festiwalu Nauki i RUN w pełnym rozwoju (październik2017-czerwiec 2018) Dotychczas odbyły się spotkania: „ Jak nauka może usprawnić transport?” Paweł Góra, „O medycynie ewolucyjnej” Szymon Drobniak, „O czym myślą dzieci?” Przemysław Tomalski, „Antyczny DNA” Martyna Molak. Do końca sezonu spotkamy się jeszcze słuchając o: Sztucznej inteligencji, Rysiach w Polsce, Urodzie, Zdradzie Judasza, Splątanych białkach. Spotkania rejestrowane są w całości przez portal Wszechnica (www.wszechnica.org.pl) a informacje zamieszczane na facebooku https://www.facebook.com/KawiarniaFN?ref=ts&fref=ts wraz z krótkimi filmami o danym spotkaniu. Można także wpisać się na listę e-mailową Kawiarni wysyłając swój adres pod http://festiwalnauki.edu.pl

Plakat kwieci2017 kopia

Przypominamy także, że Kawiarnia Naukowa 1A, pod patronatem RUN,  działa w Wawerskim  Centrum Kultury, Żegańska 1A Wawer (spotkania w 2. czwartek miesiąca), http://www.wck-wawer.pl/strefakultury/aktualnosci/.  11 stycznia "Homo frajer" prowadził dr. Michał Rauszer, etnograf, doktor kulturoznawstwa, z Wydziału Pedagogicznego UW  (rejestracja także przez portal Wszechnica).

kn1a 12 10

Zapowiedzi spotkań w Kawiarni Naukowej Festiwalu Nauki i  relacje z tych spotkań są do obejrzenia na wideo dzięki unijnemu projektowi „SciCafe”.  Między innymi  ciekawy wstęp  prof. Tadeusza Rzeżuchowskiego do jego spotkania  ( 16 stycznia 2012 r.  -matematyka i …szczęście) oraz relacja ze spotkania z Panem Jackiem Bukowskim w Kawiarni Naukowej Rodziców (organizatorzy: Uniwersytet  Dzieci i Festiwal Nauki). Dorośli słuchali o początkach prywatyzacji w Polsce, a dzieci o tym, czym jest przedsiębiorstwo.

Patrz: http://www.facebook.com/pages/Kawiarnia-Naukowa-Festiwalu-Nauki/171280029560658