Co wiemy o pamięci? Czy mózg ma płeć? Czy seksoholizm to zachowanie problemowe czy patologia? Co robi mózg, kiedy śpi? Jak postrzegać zaburzenia neurorozwojowe? Odpowiedzi na te m.in. pytania przyniesie kolejny Tydzień Mózgu.

 

Tę akcję edukacyjną od 13 lat organizuje Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego i Stowarzyszenie na Rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu DANA. Wspierają ją zaś Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz projekt BIO-IMAGINE i Redakcja Tygodnika POLITYKA.
Od poniedziałku do piątku można uczestniczyć w wykładach, które w tym roku wygłoszą prof. dr hab. Leszek Kaczmarek (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie), prof. dr hab. Anna Grabowska (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie), dr n. med. Bogusław Habrat (kierownik Zespołu Profilaktyki i Leczenia Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie), dr n. med. Michał Skalski (Poradnia Leczenia Zaburzeń Snu, Katedra i Klinika Psychiatryczna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) oraz dr hab. Filip Rybakowski (Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie i Katedra Psychologii Klinicznej, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Poznaniu).
Ostatnim akcentem imprezy jest Dzień Mózgu - zaplanowany na sobotę w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie cykl wykładów i pokazów.

 

Tydzień Mózgu
poniedziałek (11 marca) – piątek (15 marca), godz. 17
Sala konferencyjna tygodnika „Polityka"
ul. Słupecka 6, Warszawa

Dzień Mózgu
sobota (16 marca), godz. 10 - 17
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
ul. Chodakowska 19/31, Warszawa

wstęp wolny

szczegółowy program: http://tydzienmozgu.nencki.gov.pl/

run mozg02

run mozg01