„Ludzie są wielcy. I bardzo niebezpieczni. Dla kogo? Dla małych niewinnych tranzystorków” – tak prezentację podczas sobotniego finału FameLab rozpoczął Marcin Stolarski z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk z Warszawy. I przez trzy minuty tłumaczył, co  powinniśmy zrobić, aby niebezpieczeństwo zniwelować. To wystąpienie zyskało największe uznanie jury konkursu i zdobyło I nagrodę w konkursie.
II nagrodę przyznano Magdalenie Richter z Instytutu Biochemii i Biofizyki w Krakowie za prezentację zatytułowaną „Trzy sposoby na bakterie – super broń komórek”, III – Maciejowi Jasińskiemu z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, który w wystąpieniu „Po drugiej stronie lustra” objaśniał zasadę symetrii lustrzanej w fizyce.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego swoje wyróżnienie postanowiło przekazać Piotrowi Koniecznemu z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie za prezentację „Maleńkich magnesów rola w ważnej sprawie”. Otrzymał on również nagrodę publiczności, ufundowaną przez British Council, współorganizatora konkursu. Główny Partner FameLab – BMW – doceniło wystąpienia Macieja Jasińskiego oraz studiującego biologię na UW Artura Franczuka („Od zera do bohatera, czyli jak pewna bakteria szczepionką się stała”).
FameLab – konkurs dla naukowców zajmujących się przedmiotami ścisłymi narodził się w 2004 roku podczas Cheltenham Science Festival. Polska edycja odbyła się drugi raz. Organizatorem jest Centrum Nauki Kopernik.