Opracować interdyscyplinarny projekt łączący środowisko szkolne i akademickie. Dowiedzieć się jak wykorzystać naukę obywatelską (Citizen Science) w pracy z uczniami i studentami. Nauczyć się efektywnie wykorzystywać w swojej pracy otwarte zasoby i nowe technologie. Poznać przepisy prawa autorskiego w edukacji. To wszystko będzie można zrobić podczas warsztatów dla nauczycieli szkolnych i akademickich, doktorantów oraz studentów ostatnich lat, na które zapraszają Edu-Akcja i Centrum Nauki Kopernik.

 Organizatorzy oferują możliwość pracy z wybitnymi specjalistami, poszerzanie kontaktów zawodowych, patronat Obywateli Nauki nad najciekawszymi projektami, które powstaną w ramach warsztatów i doskonałą, sprzyjającą twórczej pracy, atmosferę. Uczestnicy wszystkich spotkań otrzymają od nas zaświadczenie o udziale w warsztatach Edu-Akcji.

Edu-Akcja to inicjatywa ruchu społecznego Obywatele Nauki, której celem jest wypracowanie mechanizmów współpracy pomiędzy środowiskiem szkolnym i akademickim. „Uznajemy, że poprawa polskiej edukacji i nauki wymaga współdziałania tych środowisk, w myśl idei ciągłości i integralności procesu edukacji. Podstawą tej współpracy jest wymiana doświadczeń: ze strony nauczycieli – wiedzy na temat przemian metodyki pracy z młodzieżą i konsekwencji tych zmian, ze strony wykładowców akademickich – możliwości wprowadzenia elementów metody naukowej do pracy z uczniami. Do realizacji wspólnych projektów chcemy włączyć również uczniów i studentów. Staramy się promować ideę nauki obywatelskiej, dzięki której możliwe jest kształtowanie postaw poznawczo-aktywnych i nowych umiejętności współdziałania na pograniczu nauki, edukacji i popularyzacji wiedzy” – deklarują inicjatorzy ruchu.

Terminy warsztatów:
Cykl pierwszy - 12 października, 9 listopada i 7 grudnia w godz. 10-15
Cykl drugi – 19 października, 16 listopada i 14 grudnia w godz. 10-15

Miejsce: Centrum Nauki Kopernik, Warszawa
Wstęp wolny

Zapisy: http://eduakcja.org/warsztaty/zapisy/
Pytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Partnerzy projektu: Centrum Cyfrowe, Koalicja Otwartej Edukacji, Dom Spotkań z Historią, Przystanek Historia, Fundacja Centrum imienia profesora Bronisława Geremka, Instytut Systemów i WCIES i in.