Magdalena Richter z Instytutu Biochemi i Biofizyki mówiła o użyteczności kodu DNA w pracy kryminologów. Klaudia Szklarczyk-Smolana z Instytutu Farmakologii zastanawiała się nad tym co strach robi z naszym mózgiem. Grzegorz Kreiner z tego samego instytutu przekonywał, że tworzenie leków jest jak budowanie z klocków Lego.  Marcin Stolarski z Centrum Badan Kosmicznych uświadamiał co może spotkać komputer, który leci w kosmos. A Piotr Konieczny z Instytutu Fizyki Jądrowej pytał, czy świat istniałby bez magnesu.

Trzyminutowymi wystąpieniami na te tamty pracownicy Polskiej Akademii Nauk zapewnili sobie miejsca w dziesiątce finalistów konkursu FameLab 2013.

Do finału zakwalifikowali się także Magdalena Jagielska (psychologia, Ośrodek Badań Układów Złożonych Uniwersytetu Warszawskiego), Adam Gągol (matematyka dyskretna, Uniwersytet Jagielloński), Artur Franczuk (Zakład Genetyki Bakterii UW), Igor Zubrycki (Wydział Elektroniki Politechniki Łódzkiej) oraz Maciej Jasiński (Centrum Nowych Technologii UW) .

Finał konkursu organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i British Council wraz z Fundacją na Rzecz Nauki Polskiej odbędzie się 27 kwietnia.

więcej: www.famelab.org.pl