Witryna kulturalna Uniwersytetu Warszawskiego

Zainteresowani kulturą mogą korzystać z nowej witryny Uniwersytetu Warszawskiego:                                         http://www.kultura.uw.edu.pl/strona.php?display=wydarzenia00

Polecamy zwłaszcza kantaty Bacha. Uniwersytet zorganizował cykl koncertów pod hasłem 200 kantat Bacha na 200-lecie UW (warszawska Alma Mater będzie świętować  200. rocznicę powstania w roku 2016). To niepowtarzalna możliwość wysłuchania całości!

Tygodnik Polskiej Akademii Umiejętności
Tygodnik Polskiej Akademii Umiejętności poświęcony problemom nauki i jej organizacji:
www.pauza.krakow.pl

Polska Federacja Biotechnologii
www.pfb.p.lodz.pl

Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne
dr Małgorzata Szupejko
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Polski oddział Explorers Club

Monika Rogozińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centra Nauki w Polsce
Sieć polskich centrów i ogrodów nauki oraz interaktywnych wystaw o nauce i technice - baza danych

Wilki w Polsce
www.polskiwilk.org.pl

 

Krytyka Polityczna
www.krytykapolityczna.pl

Portal Fundacji NANONET o nanotechnologii w Polsce i na świecie
www.nanonet.pl

Śląska Kawiarnia Naukowa (SKN)
www.kawiarnianaukowa.pl

Blog Wojciecha Pastuszki (Pastuszka jest też autorem blogu Cuda Świata)

http://archeowiesci.wordpress.com


Bydgoski Festiwal Nauki

Bydgoski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, organizowaną co roku począwszy od 2010 przez bydgoskie uczelnie wyższe oraz środowiska pozauczelniane. W Festiwalu biorą udział tysiące osób - w zeszłym roku było ich 16 000, adresatami są nie tylko młodzież i dzieci, ale również osoby dorosłe i seniorzy. Festiwalowe propozycje przyciągają swoją atrakcyjnością całe rodziny. Ta odbywająca się w ciągu kilku dni impreza oparta jest na projektach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach (wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty).
http://bfn.ukw.edu.pl/