Izolacja RNA smW dniach 29-30 września 2016 roku w Instytucie Ochrony Roślin - Państwowym Instytucie Badawczym w Poznaniu odbyły się warsztaty dla studentów: "Techniki biologii molekularnej i mikroskopii w diagnostyce wirusów roślin". Podczas warsztatów miały miejsce wykłady teoretyczne, jak i zajęcia praktyczne z zakresu technik biologii molekularnej wykorzystywanych w diagnostyce wirusów roślin.

Zakończyliśmy sezon Kawiarni naukowych. Jak zwykle mieliśmy niezwykle ciekawe spotkania i dyskusje. Wracamy na jesieni! Zapraszamy!

 

Już XIV Letnie Spotkania z Nauką nad jeziorem Wdzydze w Ośrodku Pracy Twórczej PAN w Czarlinie Skoczkowo rozpoczną się 2 lipca wykładem inauguracyjnym wygłoszonym przez prof. Magdalenę Fikus. Letnie Spotkania z Nauką cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. RUN PAN ma przyjemność być partnerem spotkań. Program tegorocznych wykładów i towarzyszących im warsztatów dla dzieci (z cyklu Letnia Oranżeria Naukowa) już wkrótce!

 


Wojciech Mikołuszko pisze w Polityce o niesamowitych badaniach młodego polskiego naukowca Dawida Surmika.

Trzej naukowcy, zajmujący się biologią molekularną, prowadzą badania nad innowacjami w przemysłowej hodowli owadów. Wygrali w polskiej edycji programu UberPitch!
HiProMine to startup z okolic Poznania, który wygrał w polskiej edycji programu UberPitch. Trzej naukowcy, zajmujący się biologią molekularną, w miejscowości Robakowo prowadzą badania nad innowacjami w przemysłowej hodowli owadów.

University Rover Challenge (URC) to prestiżowe, międzynarodowe zawody łazików marsjańskich budowanych przez studentów z całego świata. Studenckie konstrukcje rywalizowały między 2 a 4 czerwca na amerykańskiej pustyni w stanie Utah w pobliżu analogu bazy marsjańskiej MDRS. W gronie 28 zespołów z całego świata znalazło się siedem drużyn z Polski.