Patrycja Dołowy, sekretarz Rady Upowszechniania Nauki, jest również fotografką. Jej zdjęcia można teraz oglądać w warszawskiej Galerii 2b+r.

„Światła mijania” – krótkie rejestracje wyławiane z przepływu ulicy, zatrzymane spojrzenia w trakcie podróży, nawiązanie kontaktu na chwilę. Marzenia o poznaniu tych wszystkich mijanych osób w obcych miastach, które spieszą się do swoich domów, mają swoje zwykłe życia, tam, gdzie ja jestem tylko przejazdem, mieszkańców małych wiosek, przez które pociąg przejeżdża, nie zatrzymując się, ludzi krzątających się za firankami rozpalonych światłem okien o zmierzchu. Nigdy niespełnione. I tylko dzięki jednemu naciśnięciu spustu aparatu, jednej rejestracji na wysokoczułej kliszy mimowolna percepcja staje się "jakąś historią”.
Patrycja Dołowy jest artystką fotografką i działaczką Fundacji MaMa, posiadaczką dyplomu MKiDN, wyróżnioną za pracę dyplomową „Lilith odchodzi…” w WSF AFA we Wrocławiu. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i za granicą. Publikowała w pismach artystycznych „Format” i „tytuł roboczy. otwarty magazyn sztuki”. Tworzy własną techniką fotograficzną. Wydała album „Efemeryki”. Jej fotografie znajdują się w kolekcji galerii Artdelu.
No i Patrycja jest także Sekretarzem RUN

„Światła mijania”
Galeria 2b+r, Bukowińska 22a, Warszawa
(budynek „Przyorle”, najbliższe metro: Wilanowska)